top of page
  • Zdjęcie autoraMANOLO filmy

Manolo Filmy dla ParkHotel Łysoń

W połowie roku 2021 zostaliśmy zaproszeni do ParkHotel Łysoń w Inwałdzie. Spotkaliśmy się tam z Panem prezesem Wojciechem Łysoniem by omówić kwestie związane ze stworzeniem filmów, które następnie miałyby posłużyć do promocji hotelu jak i Restauracji Champs. Na spotkaniu poznaliśmy oczekiwania jakie stawia się przed filmem, a także zaplanowaliśmy nasze kolejne kroki odnośnie produkcji ujęć.

Po niedługim czasie stworzyliśmy scenariusz dla filmu promującego hotel , który miał ułatwić nam oraz inwestorowi wyobrażenie sobie jak będzie wyglądał efekt końcowy. Oczywiście na tym etapie dopuszczaliśmy jeszcze fakt że wiele scen będzie wyglądać inaczej , a także ich kolejność finalnie może się zmienić.


Na wykonanie pierwszych ujęć musieliśmy jednak trochę poczekać gdyż w hotelu trwały jeszcze prace remontowe. Dodatkowo musieliśmy znaleźć odpowiednich statystów do ujęć w restauracji oraz ujęć w hotelu i SPA.Ze względów logistycznych oraz czasowych zdecydowaliśmy się na cztery dni zdjęciowe. Pierwszy poświęciliśmy na stworzenie ujęć w restauracyjnej kuchni. Filmowaliśmy procesy powstawania dań, których później mogliśmy spróbować co zdecydowanie nam się podobało :) .


Wtedy też mogliśmy pierwszy raz skorzystać z naszego nowego oświetlenia, czyli lamp Aputure 300D mkII oraz Aputure 120D mkII wspomaganych przez lampy Yongnuo yn-360 III i musimy przyznać że jakość światła z lamp Aputure jest niesamowita, a ich moc bardzo ułatwia pracę.Kolejny dzień nagrań zarezerwowaliśmy dla Restauracji Champs. Po rozmieszczeniu statystów w odpowiednich miejscach i ustawieniu oświetlenia filmowanie przebiegało sprawnie. Pozytywne nastawienie całej ekipy kucharzy, kelnerów oraz statystów to zdecydowanie duże ułatwienie w naszej pracy.Trzeci dzień to ujęcia z rodzinką, która przyjeżdża do hotelu. I tu znowu mieliśmy ogromne szczęście że trafiliśmy na Agę i Pawła z dziećmi mieliśmy zaplanowane wszystkie ujęcia, ale nie obyło się też bez improwizacji bo czasem już na miejscu przychodzą do głowy fajne pomysły :)


Ostatni dzień ujęć to nagrania w hotelowym SPA na których spędziliśmy ok 3 godzin.

Pozostałe ujęcia , które znajdują się w filmach wykonaliśmy niejako przy okazji odwiedzin w Hotelu czy też w górach, natomiast kadry ukazujące Energylandię otrzymaliśmy po wcześniejszym zgłoszeniu takiego zapotrzebowania w dziale marketingu tego parku rozrywki.


Efektem naszej pracy są dwa filmy, z których jesteśmy bardzo zadowoleni:
47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page